LPKF Lazer Depaneling

PCBA ve EMS için Lazer Depaneling (Panel Ayırma)

Dizilmiş rijit ve esnek PCBler için stressiz ve temiz kesim

Lazer kesim ile ekstra temizliğe gerek kalmadan devre dayanıklılığını arttırın. Lazer kesim size dikkate değer maliyet tasarrufu sağlar. Yeni depaneling sistemleri eşi benzeri görülmemiş, performans, dayanıklılık ve düşük maliyet kombinasyonu sunar.

 

Lazer teknolojisi ile işlem avantajları

Konvansiyonel yöntemler ile kıyaslanınca, lazer işlem size cezbedici avantajlar sunar.

  • Lazer işlemi tamamen yazılım kontrollüdür. Farklı materyaller veya kesim işlemleri, kolaylıkla lazer geçiş parametrelerini uyarlayarak yapılabilir. Bu sayede, uç değişimi veya yeniden programlama gibi zahmetlere gerek kalmaz.
  • Mekanik ve termal stres oluşmaz. En hassas materyaller dahil hassas bir şekilde kesilebilir.
  • Lazer çıkışı çok düşük mikronda kesim kanalına ihtiyaç duyar, bu sayede kart üzerindeki komponent yerleşimi daha kolay planlanır.
  • Yeni LPKF CleanCut Teknolojisi, tamamen temiz, bozulma olmadan kesim kanalları oluşturur. Depaneling sektöründe yeni bir çıta.

 

Depaneling sektöründe yeni bir çıta

LPKF’nin yeni CleanCut ve kısa atım teknolojisinin size faydaları

LPKF CleanCut teknolojisi optimum atım süresi aralığında PCB materyallerini işler. Kısa atış rejimi ile atış süresi işlem kalitesinde büyük rol oynar.

 

 

İyileştirilmiş Kalite

LPKF CleanCut teknolojisi, karbonlaştırmadan ve delaminasyon etkisini minimuma indirerek kesim yapar. RF uygulamalarda mükemmel kondisyonu yakalamanızı sağlar.

 

İşlem Maliyetini Azaltın

 

CleanCut teknolojisi sayesinde işlem hızı artarken kesim kalitesinde aynı oranda artmaktadır, kesim sonrası temizlik gereksinimleri ortadan kalktığı için işlem maliyeti azalır.

 

   

Veriminizi arttırın.

Çok küçük ısı alanı (HAZ) ve mekanik stres olmadan, hassas üretim ile üretiminizdeki verimi arttırın.

 

Materyal Kazancı

< 20 mikrondan küçük lazer çıkışı ile düşük ısı alanı sayesinde daha dar PCB panelleme yapabilirsiniz. Panel üzerindeki kesim alanları küçülerek, materyalden ve panel boyutundan tasarruf etmiş olursunuz.

   

 

Tasarım Özgürlüğü

Lazer parametreleri yazılım kontrollüdür. Dar lazer çıkışı sayesinde, tasarımınızda kesimden kaynaklı engellere takılmaksızın üretim yapabilirsiniz.


Back To Top